Det Gule Rev

Har Ni lust att prova på att tillbringa en dag på havet med fiskespöet, anordnas det fisketurer med kutter till Det Gule Rev från hamnen i Hanstholm och Hirtshals. Det Gule Rev är ett högplatåområde på brädden av 'Torskedybet', beläget ca 2 tim seglats från kusten. Området, som är ca 150 m långt och 20 km brett är ett fantastiskt fiskeområde. Fisket föregår på 35-120 m djup och kan Ni, förutom torsk, fånga långa, sej, lubb, havskatter, marulk, rödfisk, knorrhane, rödspättor och annan djuphavsfisk. Det är inte ovanligt att fånga fisk, som väger mer än 20 kg!
 
Det Gule Rev
V/ Hanstholm
7730 Hanstholm
Tlf:


Copyright © 2003-2012 Sol og Strand Feriehusudlejning A/S

Sänd till en vän
Period Klik for at bruge kalenderen Antal gäster Avancerad sökning

  Nollställ  
Nyhetsbrev
Anmäl er till
vårt e-mail nyhetsbrev och få del i våra online-godbitar före alla andra.

Bornholm Djursland och Mols Fyn och öar Västjylland Limfjorden Lolland, Falster och Mön Nordvästjylland Nordöstjylland Själland Sydöstjylland

Ge oss feedback

Fann ni vad ni sökte efter, eller saknar ni någon information? Er feedback är viktig för oss - vi använder den för att kunna göra allt för att er semester skall bli så bra som möjligt.
Vill ni ha ett svar på er feedback?
Ja, per e-mail
Nej